Nasze koniowozy

Nasze koniowozy to dwa zestawy pojazdów, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie naszych podopiecznych.

W chwili obecnej jesteśmy w posiadaniu zestawu wyprodukowanego w 2010 roku oraz drugiego, którego produkcja została ukończona w maju 2013 roku.

Nasz najnowszy koniowóz został wyposażony w poduszki pneumatyczne, które zdecydowanie podnoszą komfort podróży przewożonych koni. Dodatkowo zadbaliśmy o specjalny, wymuszany elektrycznie system wentylacji, który zapewnia stałą cyrkulację świeżego powietrza. W przedziale dla koni zostały zamontowane czujniki temperatury alarmujące nas o zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze, które w razie potrzeby uruchamiają odpowiedni nawiew powietrza.

System przegród i zabezpieczeń w przestrzeni ładunkowej został zaprojektowany z myślą o większości możliwych konfiguracji. Dzięki temu naszym koniowozem możemy bez obaw zabrać źrebne klacze, klacz ze źrebakiem, kuce, dwa ogiery czy nawet klacz z ogierem, co umożliwia nam całkowita separacja między końmi. Z myślą o młodych koniach lub takich, które są problematyczne w transporcie, wyeliminowaliśmy z naszego koniowozu drążek klatki piersiowej, który tylko prowokuje wiele koni, aby na niego wskoczyć, a same konie podczas transportu ustawiliśmy tyłem do kierunku jazdy, co zapewnia im bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianego, gwałtownego hamowania.

Wszystkie nasze pojazdy wyposażone są w system kamer, które na bieżąco przesyłają obraz do kabiny kierowcy, co w razie potrzeby umożliwia nam natychmiastową reakcję.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, wyposażyliśmy nasze samochody w system GPS, który w czasie rzeczywistym śledzą nasze położenie, a informacje o nim przesyłają do nadzorującej nas jednostki Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.